REX V/S

Rex-S
Wysoce wyspecjalizowany ciągnik sadowniczy przy projektowaniu których wzięto pod uwagę sugestie płynące od rolników, który zdoła sprostać wysokim wymaganiom.

Seria tych ultra-kompaktowych ciągników dostępnych w wersji V dla winnic oraz S dla wąskich sadów
. III generacja tych ciągników oferuje: odnowiona oferując obecnie ulepszone przyrządy sterujące skrzynią biegów, nową kierownicę z dodatkową regulacją pochylenia oraz nową zaokrągloną maskę ze zintegrowanymi prostokątnymi reflektorami kąt skrętu przedniej osi wynoszący 55 o zapewniając ciągnikowi mały promień zawracania.

Układ hamowania na wszystkich czterech kołach z niezależnymi hamulcami tarczowymi obu osi gwarantuje bezpieczeństwo pracy w każdych warunkach. Modele S/V napędzana nowymi ekonomicznym 4-cylindrowymi silnikami PerkinsTier 3 z turbo doładowaniem o mocy 83KM i cechującym się wysoką kulturą pracy oraz jest przygotowany do współpracy z przednim i tylnym WOM-em jednocześnie.

Układ przeniesienia napędu oparty o skrzynie 24 +12 lub 32 + 16 (z biegami pełzającymi).
Ciągnik wyposażony jest w mocne odnośniki: tylny o udźwigu2,6 T ze sterowaniem mechanicznym bądź elektronicznym oraz przedni o udźwigu 2.4 T.

Rozbudowane układy hydrauliki zewnętrznej z 8 drogowymi rozdzielaczami oraz wyjściami hydraulicznymi zarówno z przodu jak i z tyłu kabiny współpracują z wydajnymi pompami hydraulicznymi o łącznym wydatku 82 L/min.

Rex S/V posiadają przestronną, gazoszczelną, klimatyzowaną kabinę z filtrami węglowymi oraz papierowymi, gwarantującą operatorowi wygodne środowisko pracy przy jednoczesnym zapewnieniu wyjątkowej widoczności.

Dostępna jest również wersja ze składanym pałąkiem ochronnym.

Cechą wyjątkową tego modelu są jego kompaktowe wymiary szerokość zewnętrzna od 122 cm (S)
a nawet od 105 cm (V) – ograniczające do minimum straty na plantacjach podczas wykonywania zabiegów.

Podane dane techniczne mają charakter informacyjny. Firma AMG, dbając o stały rozwój produktów, zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian i aktualizacji bez uprzedniego powiadomienia.